Siła detalu w okularach

Podczas doboru okularów kierujemy się kilkoma kryteriami: komfort noszenia oprawek, ich dopasowanie, forma. Ale czasem to właśnie detal, jak wisienka na torcie, przykuwa spojrzenie i bywa czynnikiem decydującym o wyborze. Czy słusznie?

Uniwersalna zasada gwarantująca satysfakcjonujący dobór oprawek brzmi następująco: dobierz taki model, który aktualnie zaspokaja Twoje potrzeby. Ty wiesz najlepiej, jak często i gdzie będziesz sięgał po swoje oprawki, co lubisz, jak wygląda Twoja garderoba i jaki prowadzisz styl życia. Zawsze warto dobrze przemyśleć, w co chcesz zainwestować, ponieważ okulary są bardzo ważnym akcesorium. Wiążemy się z nimi na dłuższy czas i stosujemy je w rozmaitych sytuacjach.

Moje oprawki idealne czyli jakie?

Dla mnie podstawowy wyznacznik dopasowania oprawek stanowi komfort, z jakim będę je nosić. Oprawki okularów muszą po prostu być wygodne i nie mogą mnie ograniczać. Dlatego tak bardzo cenię sobie dopasowanie i lekkość oprawek. Kolejnym aspektem przydatnym w ocenie oprawek jest forma oczywiście ta, w której w danej chwili czuję się najlepiej.

Podstawą zadowolenia na co dzień są oprawki:

  • odpowiadające naszej urodzie i wydobywające ten wyraz, na jakim w danej chwili nam zależy,
  • dobrane do potrzebnej korekcji,
  • solidne odporne na zakładanie, ściąganie i inne mechaniczne uszkodzenia (w tym przypadku wiele zależy od tego, czy będziemy przechowywać oprawki w porządnym etui, co znacznie przedłuża żywotność tego, jakby nie patrzeć, delikatnego dodatku).

Różne potrzeby, różne wybory dopasowane oprawki okularów

Warto pamiętać, że jako ludzie mamy różne potrzeby. Niektórzy z Was rozstają się z okularami tylko podczas snu. Inni natomiast sięgają po nie sporadycznie – „do czytania”. Czy jednak na pewno? Z okularów korzystacie też w pracy, banku, na poczcie… Zazwyczaj częściej, niż zakładaliście na początku. Dlatego nawet w takiej sytuacji zdanie się na bylejakość może prowadzić do późniejszych frustracji. Nie powinno się wybierać oprawek w pośpiechu, bez zastanowienia niezależnie od tego, jak często zamierzacie ich używać.

Szlachetne uwieńczenie. Ile może zdziałać detal w oprawkach?

Bez względu na przeznaczenie i korekcję najistotniejszy jest wybór oprawek dopasowanych do własnego stylu. Często to właśnie dodatki w oprawkach pełnią funkcję rozstrzygającą o tym, czy dany model zaliczymy do akcesoriów odpowiadających naszemu gustowi. Pamiętaj też o tym, że każdy element kolor albo szczegół w jakiś sposób Cię opisuje, uzewnętrznia Twoje upodobania.

Atrakcyjny, przemyślany detal potrafi odmienić charakter nawet bardzo klasycznych oprawek. I tu należy zachować ostrożność. Łatwo bowiem zdecydować się na oprawkę, której detal przyczynił się do znaczącej metamorfozy. Ujmując krócej, można niezamierzenie dodać sobie takim modelem lat. Działa to również w drugą stronę! Jeśli oczekujesz, że dzięki okularom zyskasz poważniejszy wizerunek, właśnie oprawka ze zdobieniem bywa dobrym sposobem, Dlatego w pierwszej kolejności zastanów się, czego oczekujesz od oprawek, i traktuj je jako niewerbalny wyznacznik jakiejś fragmentu swojej osobowości. Nie ustawaj w poszukiwaniach!

Zobacz, jak prezentują się na mnie oprawki TONNY TY 4625 C3 ze zdobieniami na złotych zausznikach. Są dostępne w trzech wersjach kolorystycznych, co znacznie ułatwia dopasowanie do swojego typu urody. Zdecydowalibyście się na któreś z nich?

Okulary TONNY

Okulary damskie TONNY

Oprawki TONNY

Oprawki TONNYOprawki TONNY model TY4625 kolor C3

Oprawki TONNY TY4625C1

Oprawy TONNY model TY4625 kolor C1

Oprawki TONNY

Oprawki TONNY model TY4625 kolor C2

 

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *