Okulary 2 w 1: korekcja i ochrona przed słońcem w jednej oprawie

Jedni w codziennym życiu cenią fantazyjną różnorodność i bogactwo wyboru, inni stawiają na finezję minimalizmu i sprawdzone, praktyczne rozwiązania. Z okularami jest podobnie – dla wielu z nas kluczem do komfortu nie jest wielość rozwiązań, ale jedno: ponadczasowe i funkcjonalne, które sprawdzi się w wielu sytuacjach. Jeśli należysz do tej grupy, koniecznie poznaj okulary 2 w 1, czyli okulary korekcyjne z nakładkami przeciwsłonecznymi Solano. Podpowiem ci dziś, kto powinien rozważyć ich zakup.

Okulary 2 w 1, czyli zestaw składający się z oprawek z soczewkami korekcyjnymi oraz idealnie dopasowanych do nich nakładek przeciwsłonecznych, od kilku lat cieszy się rosnącym zainteresowaniem. Sekret ich popularności tkwi w zrozumieniu potrzeb nowoczesnego użytkownika: w jednej parze zyskujemy eleganckie i lekkie okulary korekcyjne, które jednym ruchem przekształcimy w okulary przeciwsłoneczne zapewniające redukcję wady wzroku.

Okulary 2 w 1 dla miłośników praktycznych rozwiązań

Każdy, kto do korekcji wady wzroku używa zwykle jednej, podstawowej pary okularów, doceni funkcjonalność okularów korekcyjnych z nakładką przeciwsłoneczną Solano. Dlaczego? Otóż z uwagi na niewielkie rozmiary nakładki i kompaktowe etui ten praktyczny zestaw 2 w 1 można zabrać ze sobą wszędzie. Dzięki temu zyskujemy pewność, że stylową (i skuteczną!) ochronę przeciwsłoneczną będziemy mieć zawsze w zasięgu ręki.

Warto wiedzieć, że okulary z nakładkami to rozwiązanie, które powinni rozważyć nie tylko wielbiciele minimalizmu. Ma ono znacznie więcej zastosowań, niż może nam się wydawać.

Okulary z nakładką przeciwsłoneczną: dobre widzenie w przystępnej cenie

Jedną z najważniejszych zalet rozwiązania 2 w 1 jest jego przystępność cenowa. W podobnej kwocie trudno byłoby nabyć dwie pary okularów: przeciwsłoneczne z korekcją i korekcyjne do użytku codziennego.

Obecnie rozwój asortymentu soczewek korekcyjnych barwionych, czyli przeciwsłonecznych, jest ogromny. Ceny wielu z nich są atrakcyjne, a jakość – bardzo dobra. Sytuacja użytkownika okularów komplikuje się jednak, gdy wada wzroku nie jest “kosmetyczna”, a do estetycznej korekcji wymagane jest wyszczuplenie soczewek. Ceny wówczas wzrastają – szczególnie gdy zależy nam również na filtrze polaryzacyjnym.

Jeżeli nasz budżet jest ograniczony, okulary korekcyjne z nakładkami przeciwsłonecznymi mogą być bardzo dobrym wyborem. W cenie jednej oprawy i jednej pary soczewek okularowych zyskamy dwa funkcjonalne rozwiązania. To doskonały sposób na zwiększenie dostępności ochrony zdrowia oczu. Wszak wiele osób, które wymagają korekcji wady wzroku, nie ma (i nigdy nie miało) dopasowanych okularów przeciwsłonecznych.

Wada wzroku a nakładki przeciwsłoneczne: soczewki plusowe

Klienci często pytają mnie, czy okulary korekcyjne z nakładkami są odpowiednie dla każdego. Z pewnością nie – rozwiązanie to ma bowiem pewne ograniczenia, wynikające z budowy jego elementów.

Nakładka przeciwsłoneczna przylega do oprawy dzięki niewidocznym, wbudowanym magnesom. To dzięki nim obie części zestawu łączą się ze sobą tak ściśle. Jeżeli wada wzroku wymaga zamontowania soczewek o dużej mocy plusowej, które są grube w środku, konstrukcja soczewki może odepchnąć nakładkę. Obecnie jednak ten problem można często rozwiązać – inwestując w tzw. pocienione soczewki korekcyjne. O to, czy jest to możliwe w danym przypadku, powinniśmy zapytać naszego optyka.

Warto też wiedzieć, że w niektórych modelach okularów Solano z nakładkami zastosowano specjalny ząb, który dodatkowo spaja nakładkę z oprawą. Dzięki temu i trudniejsze przypadki nie muszą oznaczać konieczności rezygnacji z tego rozwiązania.

Wada wzroku a nakładki przeciwsłoneczne: soczewki minusowe

W stosunkowo dobrej sytuacji są osoby ze znaczną krótkowzrocznością, korygowaną soczewkami minusowymi.

Jak dotąd największą mocą, jaką w moim salonie zamontowano do okularów z nakładkami, było ok. -6,5 dioptrii z cylindrem -0,75 dioptrii. Oczywiście nie odbyło się bez wdrożenia cieńszej soczewki, ale ostateczny efekt był bardzo zadowalający. Konstrukcja soczewki nie zaburzyła budowy zestawu, a nakładka mogła ściśle do niej przylegać.

Nakładki przeciwsłoneczne dla kierowców

Testując nakładki przeciwsłoneczne do okularów korekcyjnych Solano, przekonałam się, że to doskonałe rozwiązanie także dla osób, które często podróżują samochodem. Jeśli podczas jazdy bezskutecznie zmagasz się z olśnieniem słonecznym lub nieprzyjemnymi odblaskami, dzięki okularom 2 w 1 szybko zapomnisz o tym problemie. Wyjątkowa wygoda wynika z tego, że mamy możliwość błyskawicznego przekształcenia okularów korekcyjnych w przeciwsłoneczne – z wymaganą mocą, odpowiednimi filtrami UV, właściwym poziomem barwienia i polaryzacją. Do tego ani na chwilę nie utracimy ostrości widzenia! W przypadku zamiany jednej pary okularów na drugą byłoby to nie do uniknięcia.

Okulary 2 w 1 można docenić także w sytuacji, gdy wjeżdżamy do tunelu – wówczas sprawnie wrócimy do zwykłych okularów. Komfort, jaki zapewnia kierowcy to rozwiązanie, jest nie do przecenienia. Co ciekawe, niektóre modele okularów Solano oferują w zestawie dodatkową nakładkę do jazdy w trudnych warunkach pogodowych i po zmroku.
Podsumowując: okulary 2 w 1 to praktyczny zestaw, który sprawdzi się u wielu użytkowników. Pamiętajmy jednak, że – jak każde okulary – należy je odpowiednio dopasować m.in. do wady wzroku, budowy twarzy czy rozstawu źrenic. Wszystkie te czynniki mają wpływ na to, czy okulary korekcyjne z nakładkami przeciwsłonecznymi będą właściwie spełniały swoje funkcje.

Okulary 2 w 1, czyli okulary korekcyjne z nakładkami przeciwsłonecznymi Solano model CL 90099 A
Okulary 2 w 1 Solano model CL 90099 A
Solano CL 90099 A
Okulary z nakładkami przeciwsłonecznymi Solano model CL 90099 A

Okulary z nakładkami przeciwsłonecznymi Solano model CL 90099 A

3 komentarze

  1. Pingback: Soczewki fotochromowe, które dotrzymają ci kroku. Fotochromy: zalety i wady

  2. Pingback: Nakładki przeciwsłoneczne – 5 najczęstszych pytań, na które chcesz poznać odpowiedź

  3. Pingback: Okulary z nakładkami dla kobiet i mężczyzn. Wybór stylistki

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *