Okulary Masunaga: szyk i polor z japońskiego dworu

Nie każde okulary, które dumnie prezentują się w szklanych gablotach salonów optycznych, są warte swojej ceny. Istnieją jednak pary, w których nawet najmniejszy detal wypracowany jest z taką precyzją i pieczołowitością, że wydają się wręcz bezcenne. Te małe dzieła sztuki są jednak na sprzedaż – a od niedawna można nabyć je także w Polsce. Z najwyższą pasją i oddaniem tworzy je japońska marka Masunaga.

Okulary Masunaga mają miłośników na całym świecie. Międzynarodowe gremia specjalistów optyki (w tym z paryskiego Silmo) od wielu lat nagradzają je za niepowtarzalny design i jakość, która nie ma sobie równych. Istotnie, oprawy tej japońskiej marki potrafią przyprawić o szybsze bicie serca nawet najbardziej wymagających i sceptycznych użytkowników. Sekret fenomenu okularów Masunaga tkwi nie tylko w najwyższej klasy materiałach i bezkompromisowych rozwiązaniach projektowych, ale także w pasji i nakładzie pracy ekspertów – a to przekłada się na doskonałe proporcje opraw i najwyższy komfort ich noszenia. W tych skrupulatnie wypracowanych detalach kryje się też niezwykła, ponadstuletnia historia.

Okulary Masunaga: miłość od każdego spojrzenia

Wszystko zaczęło się w 1905 roku, gdy Gozaemon Masunaga, twórca marki, sprowadził do swojego rodzinnego miasta – Fukui – wykwalifikowanych rzemieślników z Osaki i Tokio. Jego ambicją było założenie pierwszej w regionie manufaktury okularów, która wsparłaby lokalny rozwój gospodarczy oraz edukację młodych, niewykwalifikowanych mieszkańców.

Szybko okazało się, że sukces Masunagi znacznie przewyższył jego śmiałe zamierzenia. W trzeciej dekadzie działalności firma wykonała okulary dla samego cesarza Japonii, a ich jakość na długie lata pozostała niedoścignionym wzorem optycznego rzemiosła. Także dziś, gdy siłę tradycji wzbogacają współczesne struktury i linie (za projekty marki odpowiada obecnie Kenzo Takada), okulary Masunaga to synonim harmonii, fascynacji formą i koronkowej roboty – bez najmniejszych kompromisów.

Historia spisana w detalach

Materiały, które wykorzystywane są do ręcznego wykonania okularów Masunaga, to acetat, wysokiej jakości metal, tytan, srebro, a nawet 18-karatowe złoto i drewno bambusowe. Wartościowe surowce dopełniane są przez wykwintne zdobienia, powstałe z miłości do detalu. Co szczególnie istotne, od założenia firmy minęło blisko 115 lat, a do dziś w pełni kontroluje ona proces produkcji: od pozyskania i przetworzenia surowca aż do ostatniego szlifu na oprawie.

Ale perfekcyjne, dopracowane w każdym calu wzornictwo to tylko jeden z licznych atutów oprawek Masunaga. Tym, co przyciąga do niej najbardziej wymagających użytkowników, jest wyjątkowa wygoda użytkowania. Każda oprawa idealnie dopasowuje się do twarzy (kobiecej i męskiej), bez konieczności zbędnych korekt i regulacji. Tytanowe noski o przemyślanej budowie sprawiają, że okulary Masunaga idealnie układają się na nosie – nawet o wymagającym kształcie, jak mój. Uwierzcie – sama sprawdziłam! A jeszcze lepiej: przekonajcie się na własnej skórze, ile kunsztu i precyzji może mieścić w sobie niewielka para okularów.

Tylko popatrzcie na poniższe zdjęcia. Można się nimi zauroczyć, prawda?

Okulary Masunaga model ANEMONE #35

Okulary Masunaga model ANEMONE #35


Dystrybutor ekskluzywnych opraw Masunaga: Optic Collet
Golf: KOKOworld
Spodnie: Magda Hasiak
Buty: Neścior

1 komentarz

  1. Pingback: Luksusowe okulary z japońskim sznytem. Poznaj oprawki Masunaga!

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *