Sposoby na spójny look, czyli okulary w dobrym stylu

Nieustannie zaskakuje mnie, jak okulary wpływają na wizerunek człowieka, a przy tym – jak głęboko wchodzą z nim w interakcję. Potrafią spójnie dopełniać styl lub wręcz przeciwnie – stać z nim w całkowitej sprzeczności, tworząc maskę przesłaniającą nasz rzeczywisty obraz.

Przy wyborze oprawek zdarza się, że pozornie wszystko gra: właściwie układają się na nosie, kształt pasuje do budowy twarzy, a kolor – do cery. A jednak coś nam nie pasuje – czujemy się i wyglądamy jak w obuwiu nie do pary. Dlatego tak ważne jest, by okulary pokrywały się z naszym gustem i stylem – bez tego nie będziemy czuć się w nich dobrze. Jak zatem zadbać o spójny look i ułatwić sobie (lub innym) poszukiwania oprawek?

Daj się poznać!

Przede wszystkim na wybór oprawek trzeba poświęcić trochę czasu. Dotyczy to nie tylko samodzielnego zakupu, ale również profesjonalnej konsultacji u stylistki opraw okularowych. Dobór oprawek to bowiem proces – aby zaproponować klientowi kilka par, które odpowiedzą na jego oczekiwania, muszę poznać nie tylko budowę jego twarzy, ale również preferencje, potrzeby i oczekiwania. Dzięki temu możliwe jest dobranie okularów do stylu klienta i ewentualne zatuszowanie niedoskonałości, nie tworząc przy tym efektu przebrania.

Gdy klient jest otwarty na współpracę, oprawki często udaje się dobrać wręcz książkowo. Okulary potrafią wtedy naprawdę zdziałać cuda! Wiele razy goście salonu przyznawali, że w danej parze okularów czują się o 20 lat młodsi. Inni podkreślali, że po raz pierwszy poczuli, jakby urodzili się w okularach. Co ciekawe, niejednokrotnie taki efekt wywołują oprawki, po które sami nie sięgnęlibyśmy na półkę, myśląc, że na pewno nie będziemy wyglądać w nich dobrze. Z czego to wynika?

Podpatrz dobry look

Pracując jako stylistka opraw okularowych, zauważyłam, że wiele osób ma problem ze wskazaniem, czego (poza korekcją) oczekują od okularów. Bez tej świadomości łatwo zgubić się w gąszczu różnorodnych modeli i technologii optycznych. Czy wiesz, jak lepiej poznać swoje potrzeby, a tym samym zminimalizować ryzyko nieudanego zakupu oprawek?

Na początek warto przyjrzeć się innym osobom w okularach – zastanowić się, co nam się podoba w różnych typach oprawek, które rozwiązania chętnie wykorzystalibyśmy sami, a które są dla nas nie do przyjęcia. Nie mniej ważna jest też analiza doświadczeń z dotychczasowymi parami okularów: tego, co nam w nich odpowiadało, co przeszkadzało i co chcielibyśmy zmienić na lepsze.

Gdy szukam opraw dla moich klientów, pytania te zadaję jako jedne z pierwszych. Pomagają mi one wyselekcjonować odpowiednie kształty, kolory i linie okularów – w końcu każdy z nas w czym innym czuje się dobrze.

Ja mam np. słabość do prostych form – zwykle to właśnie im nie mogę się oprzeć. Moim ostatnim odkryciem są oprawki LOOK Occhiali. Zestawienie regularnej linii z wyrafinowanym, matowym wykończeniem sprawia, że nie mogę się na nie napatrzeć. Jak sądzicie, powinnam się na nie zdecydować? 🙂

Oprawki LOOK Occhiali (model Materika 70530 M3), bluza KOKOworld

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *