Okulary? W kolorze – naturalnie!

Niektóre dodają blasku, inne potrafią przygasić urodę. Jedne budzą pozytywne skojarzenia, drugie są w stanie wpłynąć na samopoczucie, a nawet ułatwić komunikację. Nie wszystkie jednak będą pasowały do naszego typu urody. O czym mowa? Oczywiście o kolorach! Przeczytaj, co warto o nich wiedzieć w kontekście doboru oprawek, i jak ma się do tego analiza kolorystyczna.

Każdy z nas ma garderobę i dodatki w kolorach, w których czuje się dobrze. Tylko jak uzyskać pewność, że dany odcień pasuje do naszej karnacji, koloru oczu i włosów? Z pomocą przychodzi analiza kolorystyczna.

Analiza kolorystyczna, czyli sztuka doboru kolorów

Dopasowanie kolorów do typu urody nie jest tak prostym zadaniem jak mogłoby się wydawać. W dobie internetu i wszelkiej maści ogólnodostępnych poradników łatwo o dezinformację. Analiza kolorystyczna może na początku przysporzyć sporo trudności (zwłaszcza laikom), dlatego coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie z usług kolorysty lub kolorystki. Proces analizy kolorystycznej i definiowanie typu urody to wszak istna sztuka – ale profesjonaliści bezbłędnie wskażą paletę kolorów najkorzystniejszych dla klienta.

Ja podczas swojej pracy opieram się na systemie 12 typów urody. To nowoczesne i rozszerzone podejście do analizy kolorystycznej, które stosuje się obecnie na całym świecie.

Wszystkie barwy ciała. Analiza kolorystyczna w pigułce

Czy doradczynią w zakresie palety barw może być też intuicja i natura? Tak! Dziś podpowiem, jak w prosty sposób dopasować kolory akcesoriów do typu urody – i to bez znajomości zawiłych teorii czy wizyty u specjalisty.

Ta podstawowa technika analizy kolorystycznej bazuje na kolorach naszego ciała: barwie oczu (w tęczówce zawartych jest ich kilka), naturalnym odcieniu włosów oraz kolorze skóry. Wytypowane w ten sposób pigmenty wskażą nam tony, które będą idealnie współgrać z naszym typem urody.

Do wyselekcjonowanych kolorów wystarczy dobrać inne, harmonizujące z nimi barwy. W efekcie powstanie paleta oparta na harmonii i spójności z naszą naturą. Ta wiedza może być niezwykle przydatna np. podczas zakupu ubrań, kosmetyków do makijażu, ale także w trakcie doboru opraw okularowych.

Kolorowe polskie oprawy INDIGO

Aby lepiej zrozumieć efekt harmonii kolorystycznej, spójrzcie na polskie okulary INDIGO, które wybrałam do ostatniej sesji zdjęciowej. Sięgnęłam po ramki w odcieniach brązu, ponieważ idealnie współgrają z barwą moich włosów.

Wybór opraw w tym odcieniu ma jeszcze jedną istotną zaletę. Bez względu na to, jaki kolor ubrań wybiorę, brązowe ramki INDIGO idealnie dopełnią moją stylizację.

Wniosek jest prosty: dobór opraw w oparciu o analizę kolorystyczną to pewność, że okulary będą zawsze pasować do naszej kreacji. Cóż za oszczędność czasu!

Polskie oprawki INDIGO model M61c4
Polskie okulary INDIGO model M61c4

Polskie okulary INDIGO model M61c4

2 komentarze

  1. Ania 1 marca, 2019 w 2:10 pm

    Pani wygląda pięknie w każdych okularach! 🙂 a tak z ciekawości – czy Pani typ kolorystyczny to zgaszone (stonowane) lato?

  2. Pingback: Modne okulary 2019: sprawdź, jakie oprawki będą hitem roku

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *