3 pomysły na modne okulary przeciwsłoneczne na każdą kieszeń

Wybór nowej pary okularów przeciwsłonecznych to wbrew pozorom niełatwe zadanie. O zawrót głowy może przyprawić nie tylko szeroki wybór, ale także ceny niektórych modeli. Dlatego dziś zdradzę ci przepis na dobre i niedrogie okulary przeciwsłoneczne. Oto trzy modne rozwiązania, które nie zrujnują twojego portfela.

Zanim wyruszysz na zakupy, pamiętaj o kilku podstawowych sprawach. Po pierwsze: okulary przeciwsłoneczne muszą spełniać funkcję ochronną. Bezpieczeństwo twojego wzroku to podstawa! Tutaj główną rolę odgrywają soczewki przeciwsłoneczne, które blokują szkodliwe dla oczu promieniowanie ultrafioletowe. Soczewki te muszą zapewnić ci pełen komfort widzenia – bez zniekształceń obrazu i ubytków na ostrości. Jak nietrudno się domyślić, okulary z supermarketu czy z sieciówki odzieżowej mogą nie spełnić powyższych warunków. Dlatego tak ważne jest, aby nasz zakup był przemyślany.

Ponadto jeżeli lubisz kolekcjonować okulary przeciwsłoneczne, rozważ wybór modeli, które nie rozpadną się po pierwszym sezonie. Dzięki temu po pewnym czasie stworzysz ciekawą kolekcję, w której znajdą się okulary niemalże na każdą okazję. Moim zdaniem w takiej kolekcji powinny się znaleźć trzy niezawodne i ponadczasowe rozwiązania. Oto dobre i niedrogie okulary przeciwsłoneczne, które posłużą ci przez lata!

Dobre i niedrogie okulary przeciwsłoneczne. Nr 1: powabna elegancja

Pierwsza propozycja to ponadczasowa elegancja. Tego typu oprawa doda twarzy uroku i powabu. Jeżeli nie masz pomysłu na swoje okulary przeciwsłoneczne, pamiętaj, że kobiece i eleganckie modele zawsze są na topie, a wiele z nich dostaniesz w niewygórowanej cenie.

Podczas zakupu zwróć uwagę także na kolor soczewek przeciwsłonecznych. W parze z eleganckim modelem okularów idealnie sprawdzi się czerń. Możesz też wybrać soczewki gradalne, dzięki którym uzyskasz efekt lekkości.

Solano SS 10360 A

Dobre i niedrogie okulary przeciwsłoneczne. Nr 2: powrót do przyszłości

Sportowa nowoczesność to pomysł dla tych, którzy uwielbiają szybki rytm życia. Sportowe okulary przeciwsłoneczne zwracają przede wszystkim uwagę swoją futurystyczną formą. Ciekawe są również same soczewki, które tworzą efekt tafli. To zdecydowanie hit tego sezonu – w dodatku łatwo zdobyć go w przystępnej cenie.

Jeżeli lubisz nieco szalony i niekonwencjonalny styl, w salonach optycznych znajdziesz wiele podobnych modeli okularów o różnej wielkości, a także w wersji bez jaskrawego lustra. Sportowych okularów przeciwsłonecznych nie założysz wprawdzie do eleganckiego stroju, ale dostępne są też ich bardziej uniwersalne wersje:

  • ze srebrnym lustrem,
  • z gładką soczewką.

Według mnie to świetny wybór na wakacyjne dni!

Solano SS 20865 C

Okulary przeciwsłoneczne do 300 zł. Nr 3: powiew klasyki

Trzecia propozycja to niezawodna klasyka. Kto śledzi moje wpisy na bieżąco, ten wie, że tzw. okrąglaki zajmują pierwsze miejsce w moim rankingu klasycznych opraw. Dlaczego? Głównie ze względu na swoją uniwersalność. Dodatek w postaci okrągłych okularów pasuje zarówno do sukienki, jak i do luźnego wakacyjnego stroju. Ponadto pięknie podkreśla dziewczęcość. Myślę, że niejedna z pań pokocha okrągłe okulary przeciwsłoneczne – zwłaszcza że dostępne są w rozsądnej cenie.

Podsumowując: wcale nie musisz wydawać fortuny, aby mieć ciekawe i markowe okulary przeciwsłoneczne. Wystarczy odrobina fantazji, dobry pomysł na stylizację i… wcale nie tak dużo pieniędzy!

Solano SS 10389 B

PRZECZYTAJ TEŻ: Nakładki przeciwsłoneczne: 5 najczęstszych pytań, na które chcesz poznać odpowiedź

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *