Zimowy duet: jak dobrać czapkę do okularów? [+kod rabatowy na czapki Pompoms!]

Jesień to czas, w którym zabieram się za sezonowe porządki w szafach i wymieniam część garderoby na ciepłe szale i płaszcze. Nieodłącznym elementem moich zimowych stylizacji jest także puszysta wełniana czapka. Nie wyobrażam sobie bez niej zimy!

Wiele osób zastanawia się, czy okulary i czapka to dobre połączenie. Zarówno z perspektywy okularnika, jak i osoby, która na co dzień zajmuje się profesjonalnym doborem opraw, z całą pewnością mogę powiedzieć, że tak.

Bez okularów nie widzę, a bez czapki byłoby mi zimno. Dlaczego więc miałabym rezygnować z którejś z tych rzeczy? Zwłaszcza, że bez problemu możemy je połączyć. Wystarczy pamiętać o kilku prostych zasadach.

Okulary Agatha Ruiz de la Prada, czapka Pompoms

Przygotuj zimową stylizację

Dobra wiadomość jest taka, że czapka i okulary nie powinny sobie „przeszkadzać”, ponieważ zajmują osobne przestrzenie w obrębie głowy i twarzy. Co więcej, z perspektywy en face te dwa elementy doskonale się uzupełniają!

Jeżeli okulary są integralną częścią naszego wizerunku, to właśnie do nich powinniśmy dobierać inne akcesoria. Od czego więc zacząć?

Przede wszystkim trzeba zadbać o to, aby oprawy były odpowiednio dopasowane do twarzy. Wtedy mamy duże pole do popisu w budowaniu zimowej stylizacji z udziałem czapki.

Brzmi prosto, a jednak czasem zdarzają się trudności, które zniechęcają okularników do noszenia czapek. W czym rzecz?

Problem pojawia się głównie wtedy, gdy rozmiar opraw jest nieprawidłowo dopasowany do twarzy lub gdy okulary źle na niej leżą.  

Dodatkowo, czapki ściśle okalają głowę, eksponując twarz i jej owal. Może to budzić dyskomfort zwłaszcza u osób, które nie akceptują niektórych cech swoich twarzy, takich jak pełne policzki czy szersza dolna partia twarzy. Dodatkowy element w postaci okularów, w tym przypadku tylko pogłębi niechęć do noszenia czapek.             

Okulary Solano, czapka Pompoms

Kilka zasad doboru czapki do okularów

Gdy okulary dobrze leżą na twarzy, wybór czapki nie powinien stanowić kłopotu. Jednak przed zakupem nowego nakrycia głowy warto zadbać o kilka szczegółów. Pamiętaj, że niedociągnięcia w doborze okularów utrudniają wybór czapki! Zatem zwróć uwagę, by:

  • okulary nie były zbyt duże i nie wychodziły poza obrys twarzy. W przeciwnym wypadku szerokość frontu oprawy sprawi, że czapka będzie się opierała na zausznikach, czyli będzie odstawała od głowy. W takiej sytuacji ratunkiem mogą być czapki z mocniejszymi ściągaczami na wysokości uszu. Taka czapka będzie dobrze przylegać do głowy. 
    • okulary nie były zbyt małe. Tu należy zadbać przede wszystkim o to, by szerokość opraw była dostosowana do szerokości środkowej części twarzy. Za małe okulary w połączeniu z czapką mogą sprawić, że twarz wyda się większa niż w rzeczywistości. Rozwiązaniem mogą być nieco luźniejsze czapki, które nie przylegają ściśle do buzi. Luźniejsze ułożenie sprawi, że buzia będzie wydawać się drobniejsza.
  • okulary ładnie wpisywały się w linię brwi i nie wchodziły w strefę czoła. Ta strefa powinna być „zarezerwowana” dla czapki.

Jeżeli kupujesz nowe okulary, zobacz, jak prezentują się ze związanymi włosami. W ten sposób najlepiej sprawdzisz, czy rozmiar opraw jest prawidłowy. Wybór czapki będzie wówczas o wiele łatwiejszy.

Okulary Solano, czapka Pompoms

Niespodzianka: kod rabatowy na czapki Pompoms!

Od kilku sezonów noszę wełniane czapki Pompoms. W swojej kolekcji mam już kilka sztuk i muszę przyznać, że jestem bardzo zadowolona! Czapki są w 100% szyte w Polsce i co ważne, do ich produkcji nie wykorzystuje się naturalnych futer. Wielki plus daję również za ekologiczne opakowania i metki. Czapki są ładne, ciepłe, no i pięknie komponują się z okularami. Jednym słowem: polecam!

A na koniec mała niespodzianka. Na hasło: “okulary”, do końca grudnia 2021 roku otrzymasz 10% rabatu na wszystkie nieprzecenione produkty w Pompoms! Rabat możesz wykorzystać na www.pom-poms.pl

Okulary HUMPHREY’S eyewear i czapka Pompoms

2 komentarze

  1. Justyna 10 grudnia, 2020 w 9:14 pm

    A może popełni Pani artykul jak dobrać okulary i maseczkę? Wielu okularnikow ma z tym poważny problem.

  2. CAP7382 2 stycznia, 2021 w 3:59 am

    Thank you!!1

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.