Trzy spojrzenia na właściwy dobór opraw. Kolor najważniejszy?

Jakie czynniki decydują o tym, że po godzinach przymiarek opuszczamy salon optyczny z oprawą, która towarzyszy nam potem każdego dnia i podkreśla naszą indywidualność? Bez wątpienia zwracamy uwagę na trzy kwestie: kształt, wykończenie oraz kolor oprawek. To właśnie te elementy sprawiają, że pomimo naprawdę drobnych różnic jesteśmy w stanie wybrać ten jeden model dopasowany do typu urody i usposobienia.

Według mnie wszystkie atrybuty okularów mają znaczenie i decydują o końcowym efekcie. Kluczowe bywa podjęcie decyzji, co w danym momencie ma dla Ciebie największe znaczenie. Przyjrzyjmy się poszczególnym aspektom odgrywającym najważniejsze role w Waszych wyborach.

Kształtne wybory

W salonie optycznym większość z Was zwraca w pierwszej kolejności uwagę na kształt okularów. To właśnie dopasowanie go do konturów twarzy wydaje się rozstrzygającą kwestią, dzięki której czujecie, że okulary „są wasze”.

W tym przypadku dużym ułatwieniem jest rozpoznanie i znajomość własnego kształtu twarzy. Nie należy jednak traktować go jako ograniczenia! Wręcz przeciwnie. Ta świadomość może stanowić zaledwie punkt wyjścia do poszukiwań. Zawsze zwracam na to uwagę podczas konsultacji. Warto pamiętać, że nie ma jednego, jasno określonego kryterium gwarantującego dobór najlepszych opraw. Dobrze jest otworzyć się na różne rozwiązania i poszukiwać tego najbardziej odpowiedniego w danym momencie. Takie podejście zyskuje popularność – coraz mniej klientów ma obawy przed tym, aby postawić na świeży wizerunek, zamiast zawierzać bezpiecznym, sprawdzonym wyborom.

Oko na decydujący szczegół

Zauważyłam, że często do danego modelu oprawek przyciąga Was stylowy wyróżnik. To detale – takie jak wykończenie czy określona budowa okularów – kradną serca okularników. Ktoś ma upodobanie do konkretnego materiału, kogoś innego ujmuje natomiast niebanalny element na oprawie.

Kolor oprawek – jednak zwycięża?

Nie mam jednak wątpliwości, że to właśnie kolor jest tym, co magnetyzuje Was najbardziej podczas doboru opraw 😊. Być może dlatego, że rozpoznanie barw, które lubicie, przychodzi Wam tak łatwo – wręcz intuicyjnie. Także mnie łatwo jest na pierwszy rzut oka rozpoznać Wasze preferencje kolorystyczne, ponieważ znajdują odzwierciedlenie w garderobie, dodatkach – takich jak portfele czy podręczne kalendarze – oraz w innych wyborach stylistycznych, chociażby makijażu.

Prawdę mówiąc, w ogóle nie dziwi mnie Wasze oczarowanie akurat tym aspektem oprawek. Ostatecznie to właśnie kolor ma moc ożywiania i odmładzania. Rozjaśnia twarz i nadaje jej świeży wyraz.

Doskonale to wyczuwacie, dlatego nie boicie się sięgać po wyraziste i soczyste barwy, przykuwające spojrzenie. Nawet mężczyźni, którzy zazwyczaj szukają bardziej neutralnych i stonowanych rozwiązań, coraz częściej decydują się na mocne kolory. Jeden z moich ostatnich klientów stanowczo opowiadał się za pomarańczową oprawą – najlepiej w całości!

Kolorowe oprawki – kluczem jest równowaga

Bardzo mnie to cieszy, doradzam jednak, żeby w przypadku kolorowych oprawek zachować zdrową równowagę. Choć wyraziste okulary są fantastycznym dodatkiem także na co dzień, ich dobór wymaga przemyślenia. Niekoniecznie odcienie dominujące u Ciebie w garderobie mogą być kryterium, według którego dobierzesz również oprawki.

Bez obawy, nie jest to tak trudne, jak mogłoby się wydawać 😊. Trzymaj się kilku zasad, aby zminimalizować ryzyko zbyt pochopnej decyzji.

  • Po pierwsze zawsze odpowiedz sobie na pytanie, czego szukasz i potrzebujesz.
  • Po drugie do przymiarek załóż ubrania w neutralnych odcieniach, żeby nie odciągać uwagi od tego, jak oprawki komponują się z Twoim typem urody – niezakłóconym przez rozpraszające elementy. Ja na taką okazję wybieram biały kolor ubrań. Więcej moich porad dotyczących odpowiedniego doboru kolorystycznego okularów przeczytasz tutaj.

Przyznam, że jestem zwolenniczką barwnych opraw, ale mam też przekonanie, że nie zawsze trzeba sięgać po czyste kolory, a klasyczne połączenia również świetnie się bronią.

Zobaczcie, jakie modele ja wybrałam dla siebie.

Kolorowe oprawki TONNY

Oprawki TONNY

Oprawki TONNY model TY 4618 C2

Oprawki TONNY

Zielone oprawki TONNY

Oprawy okularowe TONNY model TY 9834 C3

Oprawki TONNY

Oprawy okularowe TONNY model TY4691 C3

Oprawki TONNY

Oprawki TONNY model TY9858 C3

Oprawki TONNY

Oprawy TONNY model TY4421 C1

Oprawki TONNY

Oprawki TONNY model TY4618 C1

Oprawki TONNY

TONNY model TY9823A C3

Oprawki TONNY

Kolorowe oprawki TONNY model TY9900 C3

TONNY TYF7C3

TONNY model TYF7 C3

1 komentarz

  1. Koko 6 września, 2020 w 3:25 pm

    Ja ostatnio zakupiłam oliwkowe oprawki i szczerze mówiąc nie myślałam że chcę takie szukałam raczej brązowe szylkretowe ale kiedy przymierzyłam konkretne modele to właśnie oliwkowe były najlepsze do mojego typu urody. Mam zielone oczy z miodowymi promieniami wokół źrenic i te oliwkowe fajnie sie komponują są dość neutralne więc pasują do mojej cery. Szylkretowe brązowe wprowadzały za dużo chaosu na mojej twarzy.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.