4 modele kobiecych oprawek, które podkreślą twój temperament [Metamorfozy]

Jaki kolor i kształt okularów podkreśli kobiecość i styl? Choć odpowiedzi na to pytanie poszukuje wiele pań, trudno o jedną, uniwersalną receptę. Aby stworzyć z okularami zgrany duet, musisz najpierw odkryć, co w tobie drzemie i jaką historię chcesz opowiedzieć przy pomocy dodatków i akcesoriów. A tych historii może być nieskończenie wiele… Nie wierzysz? Dzisiaj zaprezentuję ci kobiece okulary damskie, które mogą dać początek zupełnie nowej opowieści.

Jeśli czytasz mnie regularnie, wiesz na pewno, że kobiecość, przejawiająca się w fizjonomii, osobowości czy sposobie bycia, jest dla mnie niezwykle fascynująca. To wszak wypadkowa siły i piękna, które skrywamy wewnątrz. Właśnie dlatego podczas doboru oprawek damskich (i nie tylko!) tak ważna jest umiejętność dostrzeżenia, co kryje się głębiej, i wydobycia tego, co najlepsze. Bo dobór okularów to w istocie szlifowanie diamentu… 🙂

Dziś pokażę ci, że kobiecy wygląd można uzyskać w okularach o wielu kształtach – nie musi to być wyłącznie kocie oko. Zachęcam cię do szukania własnej drogi i indywidualnego stylu. W końcu to ty tworzysz definicję własnej kobiecości!

Niebanalne i kobiece okulary Caroline Abram

Specjalistką od damskich opraw – i to w niebanalnej formie – bez wątpienia jest paryska projektantka Caroline Abram. Wiele modeli z jej kolekcji wymyka się schematom; wnoszą powiew świeżości i pozwalają na nowo zdefiniować to, co nazywamy kobiecymi okularami.

Jeśli jesteś gotowa na zmiany, mam dla ciebie 4 modele kobiecych okularów damskich, które zaskoczą cię formą i kształtem. Może któryś z nich zainspiruje cię do własnej metamorfozy?

Różne oblicza kobiecości. Metamorfozy czytelniczek

Oto Ania, jedna z uczestniczek sesji dokumentującej metamorfozy moich czytelników. Jej wyjątkowa uroda i wyraziste naturalne barwy dały nam dużą swobodę i przestrzeń do eksperymentów z kontrastowymi kolorami.

Poszukując nieoczywistych rozwiązań, wybrałyśmy damskie okulary kwadratowe Wiam 625 – o surowej i silnej budowie. Mimo solidnej konstrukcji pozwalają uzyskać subtelny i zmysłowy look. Śmiała kolorystyka przyciąga wzrok do ramki, której kształt coraz odważniej wkracza na rynek opraw 2019.

Kinga, druga uczestniczka sesji, wyróżnia się piękną urodą i wyrazistymi rysami twarzy, które doskonale komponują się z wieloma kształtami oprawek okularowych. Postanowiłyśmy nie iść na skróty – i wybrałyśmy okrągłe oprawki oparte na grze kontrastów. Lekka kolorystyka (brąz z akcentami brudnego różu) współgra w nich z prostą, ale zdecydowaną konstrukcją. Subtelność ramki nadaje twarzy lekkości, a wyrafinowana forma podkreśla indywidualizm i siłę charakteru mojej modelki.

Kobiecość pełna temperamentu – wulkaniczna moc od Caroline Abram

Kolejna osoba, którą chcę ci przedstawić, to Justyna – autorka bloga Dbaj o wzrok (polecam!) i jedna z bohaterek mojej niedawnej sesji zdjęciowej dla blogerów. Jej ciekawa i oryginalna uroda nabiera szczególnego blasku w towarzystwie kolorów.

Barwna jest także osobowość mojej modelki. Justyna to prawdziwy wulkan energii, którą spożytkowuje na działania edukacyjne na temat zdrowia oczu. Właśnie dlatego oczywistym wyborem dla niej wydają się oprawki Caroline Abram Volcane 547. Mają pełny temperamentu sześciokątny kształt, który stale zyskuje miłośników. Z kolei cienkie obramowanie z metalu dodaje tym sześciokątnym oprawkom wyszukanej subtelności, której nie brak jednak zdecydowania. Czyż to nie brzmi jak kwintesencja kobiecości?

Kobiece okulary z geometrycznym akcentem

A tu widzisz już mnie, miłośniczkę okrągłych oprawek damskich. Cenię ten kształt przede wszystkim za to, że na kobiecej twarzy prezentuje się niezwykle dziewczęco. Okrągłe okulary nie narzucają się, ale – niczym Wenus z Milo – zachwycają smukłym konturem i delikatnością.

Tym razem jednak chcę ci zaprezentować intrygującą, rzadziej spotykaną wersję okrągłych oprawek – Venus 574. Tarcze okularów są tu niemal geometrycznym kołem. Dzięki temu górna linia opraw wznosi się ponad brwi (będących wszak jednym z atrybutów kobiecości), eksponując je. Ale o brwiach opowiem więcej w jednym z kolejnych wpisów. Zachęcam cię do częstych odwiedzin! 🙂

Caroline Abram model Venus 574

1 komentarz

  1. Pingback: Okulary z podwójnym mostkiem: na co uważać podczas doboru?

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.