Nakładka na okulary – sokoli wzrok i ochrona przeciwsłoneczna

Sokoli wzrok i ochrona oczu przed słońcem? Z nakładką na okulary to możliwe!

Część osób ze znaczną wadą wzroku nigdy nie nosiła okularów przeciwsłonecznych. W ich przypadku wybór był prosty: albo ostrość widzenia, albo komfort w słoneczne dni. Z odsieczą przybyły nakładki przeciwsłoneczne na okulary. Zobaczcie, co to za „wynalazek”!

W sezonie letnim osoby z wadami wzroku mają niemały problem. Bo czy lepiej mieć okulary przeciwsłoneczne bez korekcji i nic nie widzieć, czy może nosić zwykłe okulary korekcyjne i być skazanym na bezustanne mrużenie oczu?

Nie każdy wie, że dziś wcale nie trzeba dokonywać tak trudnych wyborów. Poza klasycznymi rozwiązaniami, jak zakup okularów przeciwsłonecznych z korekcją (nie są tak kosztowne, jak się wydaje – napiszę o tym więcej w kolejnej notce!), jest jeszcze trzecia droga. To nakładki przeciwsłoneczne na okulary, które coraz śmielej wkraczają na rynek optyczny.

Nakładki na okulary, czyli korekcja i wygoda na każdą kieszeń

Okulary z nakładką przeciwsłoneczną to tradycyjne oprawki, w których montuje się soczewki z mocą. Dodatkowo do okularów dołączona jest jednak idealnie dopasowana nakładka z mocowaniem na magnes (istnieją też inne systemy montażowe). Dzięki temu, zachowując pełną ostrość wzroku, zyskujemy efektywną ochronę przed promieniowaniem UVA i UVB.

Do zakupu okularów z nakładką zachęca nowoczesny design, ale przede wszystkim cena – płacimy za jedną parę, a dostajemy niejakie dwie. Ogromnym plusem jest również wygoda użytkowania, którą zapewnia system “clip on”. Wystarczy jeden zwinny ruch ręką, by przytwierdzić nakładkę do oprawki lub ją odczepić. Co istotne, nakładka przeciwsłoneczna na okulary jest lekka i spełnia wszystkie normy ochrony przeciwsłonecznej obowiązujące w UE. W wielu przypadkach ma także filtr polaryzacyjny, który skutecznie blokuje odblaski. Przykładem jest nakładka polaryzacyjna na okulary Solano, którą wybrałam na ostatnią sesję zdjęciową w Warszawie.

Nakładki na okulary SOLANO CL 90060 AOprawa korekcyjna z nakładką przeciwsłoneczną na magnes typu Clip-on (SOLANO CL 90060 A)

Precyzja wykonania i wzornictwo kusi, ale jak nakładka przeciwsłoneczna na magnes sprawdza się w codziennym użytkowaniu? Moi klienci podkreślają, że spełnia swoje zadanie bezbłędnie. Niektórzy przyznają nawet, że nie wyobrażają sobie już funkcjonowania bez tego gadżetu.

Nakładka na okulary – co warto o niej wiedzieć?

Doskonale dopasowane i łatwe w montażu nakładki na okulary produkowane są z myślą o konkretnym modelu okularów. Nie można dokupić ich do dowolnej oprawy – sprzedawane są jedynie w zestawie 2 w 1.

Dostępne na rynku okulary z nakładką przeciwsłoneczną wykonane są przede wszystkim z tworzywa. Metalowych oprawek z dopasowanymi nakładkami jest na razie niewiele. Ale i na tym polu widać zwiastuny rewolucji. Nakładkę “clip on” zastosowano już w pierwszych okularach na żyłkę.

Wyrazisty look, czyli nakładki przeciwsłoneczne dopasowane do ciebie

Pytanie, co zrobić, gdy nakładkę na okulary zgubimy lub zniszczymy? Jeszcze do niedawna nie było możliwości, by ją dorobić czy dokupić. Na szczęście dziś producenci opraw oferują już tego typu usługi. Niejednokrotnie możliwy jest nawet zakup nakładki na okulary w innej wersji kolorystycznej lub z fantazyjnym wzorem. Część firm dodaje też zapasową nakładkę w zestawie z okularami.

Warto dodać, że w salonach optycznych dostępne są również uniwersalne nakładki przeciwsłoneczne na okulary, które pasują do niemal każdej oprawy. Nie są jednak tak estetyczne ani skrojone na miarę, jak te dedykowane konkretnemu modelowi oprawy. Ponadto system montowania takich nakładek jest uciążliwy, a to sprawia, że są mało praktyczne. Ale i one mają swoich miłośników! 🙂

Nakładka na okulary SOLANO

Spotkania biznesowe inspirują, ale bywają wyczerpujące! 🙂 Przytulnym miejscem na odpoczynek jest Ceviche Bar w sercu Warszawy – przy pl. Grzybowskim.

Nakładka na okulary SOLANO

Rozwiązanie typu 2 w 1, czyli okulary korekcyjne i nakładka przeciwsłoneczna chroniąca przed UVA i UVB. Zaprezentowana na zdjęciu nakładka polaryzacyjna Solano CL 90060 A mocowana jest na magnes.

Okulary z nakładką przeciwsłoneczną SOLANO

Prawda, że okulary z nakładką wyglądają stylowo? A przy tym są niezwykle wygodne. Wystarczy jeden klik i…

Nakładka przeciwsłoneczna SOLANO

…zdejmujemy ciemną nakładkę. Jeden klik – i wracamy do okularów korekcyjnych!

Okulary z nakładką przeciwsłoneczną SOLANO

Zastosowanie nakładki na okulary sprawia, że okulary korekcyjne do złudzenia przypominają okulary przeciwsłoneczne.

Okulary z nakładką przeciwsłoneczną SOLANO

Gdy spojrzysz na bok okularów, zobaczysz, że zauszniki wyróżniają się gustownym wzorem w czarno-białą pepitkę, który nadaje lekkości i gwarantuje nowoczesny wygląd.

SZUKASZ INSPIRACJI? PRZYJRZYJ SIĘ PONIŻSZYM MODELOM OPRAW KOREKCYJNYCH Z NAKŁADKĄ PRZECIWSŁONECZNĄ

Damskie oprawy korekcyjne z nakładką przeciwsłoneczną

SOLANO CL90066B

SOLANO CL90075A

Nakładki na okulary SOLANO

SOLANO CL90077B

Męskie oprawy korekcyjne z nakładką przeciwsłoneczną

Nakładka na okulary SOLANO

SOLANO CL90067D

Nakładki przeciwsłoneczne SOLANO cl90074d

SOLANO CL90074D

Męskie nakładki przeciwsłoneczne SOLANO

SOLANO CL90070D

A jakie jest wasze zdanie na ten temat? Może jesteście szczęśliwymi użytkownikami własnej pary okularów z nakładką przeciwsłoneczną lub przymierzacie się do ich zakupu? Dajcie znać w komentarzach!

3 komentarze

 1. Marta 29 czerwca, 2019 w 12:06 am

  ZAmierzam kupic. Dzis przymierzylam. Trudny wybor, gdy sie przyzwyczailam od lat do obecnych oprawek:)

 2. Milena 5 listopada, 2019 w 6:43 pm

  Ja mam takie właśnie oprawki z nakładką na magnes.
  Super sprawa,bardzo praktyczne i wygodne rozwiązanie.
  Polecam 🙂

 3. KarOkular 6 lipca, 2020 w 5:07 pm

  Czy jest możliwość dorobienia takiej nakladki do swoich okularów?

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *