7 trików na opadającą powiekę i małe oczy. Okulary, które powiększą oko

Duże, pełne wyrazu oczy w ciemnej oprawie – to kulturowy ideał urody, do którego dąży wiele kobiet. Co mogą jednak zrobić osoby, które – podobnie jak ja – mają opadające powieki i/lub niewielkie, a do tego głęboko osadzone oczy? Przede wszystkim: zaakceptować i pokochać swoją urodę (natura wszak lubi różnorodność!). A gdy już się to uda, mogą dopasować do niej właściwe okulary, które podkreślą oczy – bez makijażu czy operacji. Jak? Wystarczy poznać kilka prostych trików.

Problem opadającej powieki i głęboko osadzonych, niedużych oczu dotyczy wielu kobiet, niezależnie od wieku. Piszę: problem, choć to tylko jeden z wielu cech urody – i nie należy postrzegać go jako wady. Przyznam ci się, że i ja mam opadające powieki. Udało mi się je zaakceptować i nie traktować jako mankamentu urody (do czego gorąco zachęcam i ciebie!). Mam też w zanadrzu kilka prostych sztuczek, które pozwalają optycznie powiększyć oczy. Dziś podpowiem ci, jak zastosować je w praktyce.

Okulary dla małych oczu. 3 wskazówki, jak powiększyć oko

Być może odnosisz czasem wrażenie, że niektóre osoby wyglądają w okularach wyjątkowo korzystnie. Ich oczy wydają się pełne, błyszczące, a twarz – młoda i promienna. Być może to zasługa idealnie dobranych oprawek, które modelują twarz, a przy tym podkreślają oczy poprzez właściwą ich ekspozycję. Dzięki temu oko wydaje się większe i szerzej otwarte, a powieka – wysmuklona. Jak dobrać oprawki okularowe, by uzyskać taki efekt?

Tajemnica tkwi we właściwie poprowadzonej linii oprawy – to ona pozwala wyeksponować piękno oczu i wymodelować ich kształt zgodnie z naszymi oczekiwaniami.

Gdy wybierasz okulary dla małych oczu:

 • zrezygnuj z bardzo grubych i wąskich ramek, które przysłaniają oczy,
 • upewnij się, że oczy są wyśrodkowane, czyli znajdują się mniej więcej w centralnej części tarczy oprawek,
 • unikaj oprawek, których górna linia pokrywa się z linią rzęs, a oko znajduje się bardzo wysoko w tarczy. Gdy tylko okulary lekko się zsuną, przykryją oczy, zamiast je wyeksponować.

Pożądany efekt doboru okularów dla małych oczu możesz zobaczyć na przykładzie modelu Caroline Abram YAEL 582. Duże oprawki sprawiają, że moje powieki i oczy są ładnie i wyraźnie wyeksponowane. 

Okulary dla małych oczu Caroline Abram YAEL 582

Szybki lifting, czyli okulary na opadającą powiekę. Pamiętaj o 4 zasadach

Dostrzegasz, że jedna z twoich powiek opada bardziej niż druga lub problem ten dotyczy obu powiek? I na to jest rada. Zobacz, jak podnieść powieki i wymodelować je za pomocą okularów:

 • Przede wszystkim szukaj okularów, których górna linia wznosi się w kierunku zewnętrznym. Dzięki temu oczy i powieki również uniosą się ku górze.
 • Nie bój się oprawek, których górna linia podchodzi tuż pod linię brwi. Dzięki temu powieki będą pięknie uniesione, a makijaż stanie się bardziej widoczny.
 • Zwróć uwagę na most oprawek. Powinien on znajdować się poniżej poziomu górnej linii oprawy – pozwoli to jeszcze bardziej unieść i wymodelować powiekę.
 • Wybieraj soczewki z powłoką antyrefleksyjną – nieco odwrócą one uwagę od opadającej powieki.

Spójrz, jak udało nam się optycznie unieść powieki u Ani, wykorzystując do tego celu polskie okulary Indigo.

Masz głęboko osadzone oczy i krótkie powieki? Zmodyfikuj zasady

W komplecie z głęboko osadzonymi oczami natura często daje nam dość krótkie powieki. W takim przypadku, jeśli nie chcesz podkreślać tej cechy urody za pomocą okularów, warto poeksperymentować i nieco zmodyfikować opisane wyżej zasady.

Możesz np. rozważyć zakup modelu, w którym górna linia oprawy wznosi się w kierunku zewnętrznym. Zwróć przy tym uwagę na dwie dodatkowe kwestie techniczne:

 • most oprawek powinien znajdować się bliżej górnej linii oprawy,
 • łączenie zauszników z frontem oprawy również powinno znajdować się wysoko – przy górnej linii oprawy.

Na koniec mam dla ciebie kilka rekomendacji – od marek Brendel i Solano. Przyjrzyj się oprawkom na zdjęciach poniżej i zobacz, jak optycznie powiększają oko i podnoszą powiekę. Właśnie o taki efekt doboru nam chodzi! 🙂

Okulary Brendel model 902276 30

Okulary Solano model S10341C

Potrzebujesz więcej wskazówek, jak powiększyć oko z opadającą powieką? Zapraszam cię na konsultacje na żywo – wówczas wspólnie dobierzemy idealne okulary, dzięki którym uporasz się z problemem małych oczu.

2 komentarze

 1. Kasia 8 września, 2020 w 1:23 pm

  Artykuł przydatny ale bym chciała dowiedzieć się więcej 🤗

 2. Granivera 9 marca, 2021 w 8:55 pm

  Odpada przy dużej wadzie wzroku 🙁 coś za coś

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *