Okulary z podwójnym mostkiem – bardziej uniwersalne, niż myślisz!

Pasuje tylko mężczyznom, dodaje lat, a na dodatek zakłóca linię brwi? Wokół podwójnego mostu w oprawkach korekcyjnych narosło wiele mitów, z którymi dziś spróbujemy się rozprawić. Sprawdź, co warto wiedzieć o okularach z podwójnym mostkiem, i przekonaj się, że mogą zachwycić nie tylko miłośników wyrazistych dodatków.

Okulary przeciwsłoneczne z podwójnym mostkiem (określane też jako okulary pilotki) to akcesorium, po które wielu Polaków chętnie sięga w miesiącach letnich. Jednak dla sporego grona użytkowników podwójny mostek w okularach korekcyjnych jest wciąż zbyt odważnym dodatkiem – decydują się na niego tylko nieliczni. Skąd ta niechęć? Rozmowy z moimi klientami uświadomiły mi, że powodów jest kilka.

Zdaniem wielu mężczyzn podwójny mostek w okularach korekcyjnych dodaje lat. Z kolei panie obawiają się, że element ten zakłóci linię brwi. Niejednokrotnie klientki nie są również przekonane, czy w tego typu oprawkach będą wyglądać kobieco. Obawy te nie są do końca uzasadnione.

Do wyboru, do koloru

Wbrew pozorom dzięki korekcyjnym okularom z tzw. belką możemy uzyskać naprawdę świeży i nowoczesny wizerunek. Co więcej, ten rodzaj okularów ma szansę sprawdzić się właściwie u każdego – wiek czy płeć nie mają znaczenia. Jedynym ograniczeniem jest gust i komfort użytkownika.

Dziś podwójny mostek w okularach znajdziemy w szeregu różnorodnych wariantów. Do wyboru mamy np. ramki z mostkiem wklęsłym, wypukłym, prostym, ciemnym, jasnym, cienkim lub grubym, a nawet oprawki z mostkiem potrójnym. Mnogość kolorów i kształtów może przyprawić o zawrót głowy! Co istotne, podwójny mostek, kojarzony głównie z męskimi modelami okularów korekcyjnych, ma też wiele odsłon w fasonach bardzo kobiecych.

Dlaczego warto przyjrzeć się bliżej oprawkom z podwójnym mostkiem? Przede wszystkim dlatego, że są modne, intrygujące i wciąż zyskują na popularności. Jednak zanim udasz się do salonu optycznego, poznaj kilka trików, które ułatwią ci wybór odpowiedniego modelu.

Okulary z podwójnym mostkiem – również dla miłośników prostoty

Mierząc korekcyjne pilotki, warto zwrócić szczególną uwagę na grubość i kolor opraw. Na przykład oprawki metalowe o cienkim profilu są mniej widoczne – a tym samym nie wchodzą silnie w interakcję z twarzą. Takie rozwiązanie będzie zdecydowanie bardziej przystępne dla osób, które z dużą dozą nieufności podchodzą do przymiarek okularów z charakterystycznymi detalami.

Podobnie sprawa się ma z kolorami. Oprawy w jaśniejszym odcieniu, czyli np. złote, srebrne lub stalowe, będą mniej widoczne na twarzy niż ciemne modele. Subtelny efekt uzyskamy także, wybierając okulary, w których jasny jest jedynie most, a reszta oprawy – w kontrastującym, ciemniejszym kolorze. Element ten wyda się też mniej wyrazisty, jeśli oprawa będzie grubsza niż sam detal.

Dzięki tym prostym zabiegom jesteśmy w stanie wybrać okulary przyjemne w odbiorze, które nie odznaczają się tak mocno na twarzy. W takim wariancie oprawek z podwójnym mostkiem z pewnością poczujesz się bezpieczniej.

Okulary z podwójnym mostkiem. Uwaga na linię!

Sceptykom polecam także oprawki z wklęsłym mostkiem górnym, który ładnie komponuje się z linią brwi i daje efekt łagodnego przejścia. Z mojego doświadczenia wynika, że takie okulary podobają się zarówno kobietom, jak i mężczyznom.

Stosunkowo neutralne są też oprawy z mostem o prostej linii, choć ten efekt użytkownikom często kojarzy się ze zrośniętymi brwiami. Jednak jeśli okulary ładnie osiadają na nosie, a linia brwi jest dość wysoka, nie musimy się obawiać tzw. efektu monobrwi.

Zdecydowanie trudniejszy w odbiorze jest natomiast detal w postaci górnego mostu o linii wypukłej. Ten charakterystyczny element zazwyczaj dość mocno kontrastuje z frontem oprawy. Wypukłość może również zakłócić linię czoła.

Dobór okularów z podwójnym mostem. Czego unikać?

Trzeba podkreślić, że podwójny mostek w okularach może optycznie wydłużać, a przy okazji wyszczuplać nos. Złudzenie wydłużenia ma miejsce, gdy wspomniany element oprawy jest jaśniejszego koloru lub ma cieńszy profil niż reszta ramy.

Uważajmy też na pojedynczy wysoki mostek – i on może bowiem wzmocnić efekt wydłużenia nosa. Poza tym detal ten jest akceptowany tylko w sytuacji, gdy grzbiet nosa jest regularny i zgrabny. W przypadku, kiedy mamy do czynienia z nierównością nosa, okulary podkreślą, a nawet wzmocnią mankamenty urody.

Oczywiście odpowiednie umiejscowienie i jednolita kolorystyka podwójnego mostu może także optycznie skrócić nos (najlepiej sprawdzi się tu most ciemny lub grubszy). Warto mieć to na uwadze i świadomie wykorzystywać walory oprawy.

Otwórz się na nowe rozwiązania

Jak widać, nie taki diabeł straszny, jak go malują. Okulary z podwójnym mostkiem wcale nie muszą dodawać lat ani zakłócać linii brwi. Nie są też przeznaczone wyłącznie dla mężczyzn i osób młodych. Przy umiejętnym dopasowaniu mogą, jak każde inne akcesorium, podkreślić styl i urodę użytkownika. Dlatego uważam, że warto przymierzać nowe, ciekawe modele – do czego jeszcze raz was zachęcam!

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *