Gdy walczą w Tobie dwa żywioły. Jak dopasować okulary do zmiennego stylu?

Większość osób, które odwiedzają salon optyczny, chce dopasować okulary do swojego kształtu twarzy. Tymczasem równie ważny jest dobór oprawek do charakteru i stylu. Co zrobić w sytuacji, gdy wymykamy się kategoriom i łączymy kilka stylów?

Moim priorytetem – jako stylistki opraw okularowych – jest taki dobór oprawek, by podkreśliły one osobowość, atuty urody i charakter klientki lub klienta, a przy tym były dopasowane do ich wady wzroku. Tylko wtedy z okularami można się prawdziwie utożsamić i czuć, że idealnie współgrają z naszym stylem.

Dwie strony medalu, czyli jak dopasować okulary do stylu

O osobowości i preferencjach klienta mówi wiele rzeczy: ubiór, wybrane akcesoria, fryzura, makijaż, a nawet drobny element garderoby. Jednak to tylko część pełnego obrazu – ten bowiem mieści w sobie znacznie więcej niż to, co widać na zewnątrz. Właśnie dlatego podczas doboru oprawek najważniejsza jest dla mnie rozmowa. To dzięki niej często dowiaduję się więcej o kliencie i odkrywam to, co kontrastuje ze stylem dostrzegalnym na pierwszy rzut oka. Z jednej strony prostota i elegancja, z drugiej – awangarda i kreatywność. Spokój i opanowanie, a jednocześnie żywiołowość i zmysłowość. Jak wówczas dobrać okulary, by połączyć te dwa różne światy?

Możliwości jest kilka. Można postawić na dominujący styl i wybrać jedną, zgodną z nim parę okularów. Bywa jednak, że trudno jest pójść na kompromis lub zawrzeć wszystkie oczekiwania w jednej parze oprawek. Wtedy warto zainwestować w minimum dwie pary okularów, które odpowiedzą na zróżnicowane potrzeby użytkownika.

Myślicie, że dwie pary okularów to zbyt wiele? A jednak większość z nas ma w swojej garderobie ubrania, które pozwalają nam w mgnieniu oka przeistoczyć nasz styl z wyważonego w drapieżny. Podobną funkcję mogą pełnić okulary. Zobaczcie, jak z ich pomocą sama podkreślam dwie sprzeczności, które we mnie drzemią: miłość do klasycznej prostoty i… wyrazistości. Pomagają mi w tym najnowsze okulary Solano.

Klasyczna elegancja, która nie wychodzi z mody

Klasycznie eleganckie okulary Solano, łącząc kolor czerni i złota, będą odpowiednie dla kobiety w każdym wieku, niezależnie od kształtu twarzy. Ten uniwersalny model, wzbogacony o intrygujące detale, dopasuje się do niemal każdej stylizacji i nigdy nie wyjdzie z mody.

Okulary przeciwsłoneczne SOLANO (model  SS20719A)

Warto zwrócić uwagę na wyważenie proporcji oprawy, które sprawia, że okulary są uwodzicielskie i dodają uroku. Co szczególnie ważne dla kobiet z drobną twarzą, okulary Solano tworzą efekt oversize. Dzięki temu buzia prezentuje się zjawiskowo i urzekająco na miarę hollywoodzkiej gwiazdy.

Okulary przeciwsłoneczne

Warto mieć w swojej kolekcji taką “małą czarną” w wersji okularowej. To klasa sama w sobie, która sprawdzi się na co dzień i od święta.

SOLANO model SS 20719 A

Girl power, czyli okulary Solano ze szczyptą chili

Wysmakowany design, siła wyrazu i nieszablonowość to to, co kobiety lubią najbardziej! Jeśli ten styl jest bliski i tobie, powinny zainteresować cię okulary Solano o nieoczywistym, lekkim froncie, łączącym geometryczną formę z intrygującym kształtem typu “kocie oko”.

SOLANO okulary przeciwsłoneczne kocie oko

Okulary przeciwsłoneczne SOLANO (model SS10246A)

Te awangardowe okulary Solano będą odpowiednim wyborem dla osób szalonych, mających dystans do siebie i świata, ale także świadomych swojej kobiecości.

SOLANO okulary przeciwsłoneczne

Okulary przeciwsłoneczne SOLANO (model SS10245A)

Jak widzicie, współczesny rynek optyczny oferuje wiele rozwiązań, które pozwolą nam dopasować okulary do stylu i charakteru. Wszystko zależy od tego, na co jesteśmy w danym momencie gotowi. A Ty które z zaprezentowanych rozwiązań wybrałabyś dla siebie?

1 komentarz

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *