Kobiecość niejedno ma imię. Oprawki damskie, które podkreślą siłę płci

Zakup nowych okularów to doskonała okazja do zmiany wizerunku i wyrażenia swojej kobiecości. Każda z nas jednak rozumie i manifestuje ją we właściwy sobie sposób, utożsamiając jej siłę z harmonią, charakterem, indywidualnymi wartościami lub delikatnością. Jak zatem wybrać oprawki damskie, które będą jednocześnie kobiece i zgodne z naszą wizją samych siebie? Jest na to sposób – wystarczy poznać kilka uniwersalnych zasad.

Gdy przymierzamy się do zakupu nowych oprawek damskich, nie do przecenienia jest profesjonalna pomoc: optyka lub stylisty opraw okularowych. Równie ważne w procesie doboru okularów są samoświadomość i kobieca intuicja. Nim wyruszysz na poszukiwania wymarzonych oprawek, zastanów się, jaki styl najbardziej odpowiada twojemu charakterowi i które dodatki lubisz najbardziej. Minimalistycznie, kolorowo, ekstrawagancko lub drapieżnie – każda z nas wyraża siebie w określony sposób, a preferencje te powinny korespondować z wyborami optycznymi. Warto poznać też kilka reguł, dzięki którym łatwiej uzyskamy oczekiwany efekt.

Modelujące oprawki damskie, czyli krótka lekcja anatomii

Esencja kobiecych rysów twarzy ukryta jest w kościach jarzmowych. Właśnie to miejsce większość z nas stara się podkreślić przy pomocy różu oraz konturowania. Dzięki takim zabiegom kości policzkowe wydają się wydatniejsze, a twarz nabiera subtelnego, kobiecego wyrazu.

Cel ten możemy również osiągnąć, wybierając odpowiednie modele okularów. Należą do nich między innymi oprawki damskie typu kocie oko oraz ramki o delikatnych, miękkich brzegach. Atrybuty kobiecej urody podkreśli również odwrócony trapez o ciętych lub nieco zaokrąglonych liniach, a oprawki damskie o kształcie motylim uwydatnią oko i wymodelują twarz. Efekt ten wzmocnią wszelkie niebanalne detale, faktury i wzory oraz front, którego górna linia harmonijnie wpisuje się w linię brwi.

Oprawki damskie od Caroline Abram

Współcześni producenci opraw z uwagą wsłuchują się w potrzeby kobiet, a wybór kierowanych do nich okularów jest naprawdę szeroki. Jedną z projektantek oprawek damskich, której rozwój obserwuję od wielu lat, jest Caroline Abram. Jej kolekcje okularów wyróżniają się m.in. wyrazistym wzornictwem, odważną kolorystyką i intrygującą asymetrią. Głównym celem artystki jest podkreślanie kobiecego piękna i zaakcentowanie osobowości – dlatego proponowane przez nią kształty opraw doskonale sprawdzą się w modelowaniu twarzy.

Caroline Abram swoją przygodę z projektowaniem zaczęła dokładnie 20 lat temu. Początkowo swoją rękodzielniczą pasję realizowała, tworząc akcesoria okularowe: łańcuszki i lupki. W 2008 roku zaczęła projektować niepowtarzalne damskie oprawy okularowe, które z miejsca zdobyły serca kobiet na całym świecie. Wśród okularów paryskiej artystki można znaleźć zarówno klasyczne, dyskretne wzory, jak i modele pełne fantazyjnych i odważnych rozwiązań.

Oprawki Caroline Abram

Damskie oprawki Caroline Abram model  WONDER 523  (Złoty medal na Targach OPTYKA 2018)

Oprawki Caroline Abram

Oprawki Caroline Abram model WANDA 613

Oprawki Caroline Abram

Oprawy Caroline Abram model YAEL 562

Oprawki Caroline Abram

Oprawki Caroline Abram model WITTY 524

Caroline Abram SACHA 522

Oprawa okularowa Caroline Abram model SACHA 522

Oprawki Caroline Abram

Damskie oprawy Caroline Abram model VERONE 545

Kobiecość, której siła tkwi w różnorodności

Kolekcja okularów Caroline Abram to wielobarwna różnorodność, z której każda z nas wybierze coś dla siebie. Pierwszym modelem tej projektantki, który chciałabym wam zaprezentować, są minimalistyczne oprawki damskie oparte na efektownej grze kontrastów. Ujmująca prostota cienkiego profilu miesza się w nich z wysublimowaną formą i nieoczywistym, złotym akcentem zdobiącym róg oprawy. To intrygujące zestawienie, przywodzące na myśl struktury molekularne, będzie doskonałym wyborem dla pań pragnących wymodelować twarz, podkreślając przy tym silny charakter.

Oprawki Caroline Abram

Caroline Abram Vegas 548

Oprawki Caroline Abram

Damskie oprawki Caroline Abram model Vegas 548

Druga propozycja z portfolio artystki to oprawki damskie typu kocie oko, których niebanalny design zaskakuje i przyciąga wzrok. Wyrafinowane detale, połączenie materiałów w trójwymiarowym wykończeniu oraz wysmakowana kolorystyka (szylkret w towarzystwie czerwieni) dodadzą twarzy subtelności i pozwolą wyróżnić się pośród szarości jesiennej aury.

Oprawki Caroline Abram

Oprawki Caroline Abram

Oprawy Caroline Abram

Oprawki okularowe Caroline Abram model Wava 616

Jak widać na powyższych przykładach, kobiecość może przybierać różne formy – każda z nas kreuje ją bowiem według własnych zasad. Właśnie dlatego, szukając oprawek damskich modelujących twarz, warto zaufać własnej intuicji. Zobaczcie inne propozycje okularów  od Caroline Abram i zwróćcie uwagę, jakie reakcje w was wywołują. Który model przyprawia was o szybsze bicie serca?

1 komentarz

  1. Pingback: 4 modele kobiecych okularów, które podkreślą twój temperament [Metamorfozy czytelniczek]

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.