Różne oblicza Catwoman. Oprawki kocie w wielu odsłonach

Okulary, podobnie jak odzież, to doskonałe narzędzie do świadomego budowania wizerunku. Z ich pomocą możemy kłaść akcent na naszą osobowość, styl bycia, a nawet ciekawość świata. Doskonale pokazują to oprawki kocie – stworzone z myślą o kobietach, które cenią niezależność i nie boją się podążać własną ścieżką. Co warto wiedzieć o tym typie okularów?

Kocie oko to intrygujący i ponadczasowy kształt okularów, który eksponuje kobiecość, jednocześnie dodając jej pikanterii. Za efekt, jaki ostatecznie uzyskamy, odpowiada wybrany typ oprawek kocich – tych bowiem jest bardzo wiele.

Oprawki kocie, czyli jakie?

Cechą podstawową oprawek kocich jest uniesiona zewnętrzna górna linia oprawy. Inne cechy są zależne od stylu okularów i koncepcji artystycznej ich twórców.

W klasycznych oprawkach kocich front jest u dołu okrągły, a cała bryła stosunkowo zwarta. To jednak tylko jedno z wielu dostępnych rozwiązań – a i w jego ramach nie brakuje zmyślnych modyfikacji. Możemy np. wybrać oprawki kocie z subtelnym obramowaniem, dzięki którym podkreślimy delikatną, marzycielską naturę. Z kolei oprawki kocie z mocnego tworzywa o grubym rancie pozwolą nam otrzymać skrajnie odmienny wizerunek: mocny, drapieżny i bezkompromisowy.

Oprawki kocie. Dodatek, który doda uroku wyrazistej stylizacji

Ciekawym przykładem oprawek kocich jest nowy model okularów TONNY. Te czarne, stosunkowo grube ramki na pierwszy rzut oka mogą wydawać się masywne i ciężkie. Nic bardziej mylnego! Wystarczy je założyć, by przekonać się, że delikatnie uniesiona górna linia oprawy nadaje twarzy niezwykłej lekkości i subtelności.

Ponadto uniwersalny, niewychodzący z mody kształt opraw pasuje do niemal każdego kształtu twarzy, optycznie modeluje jej rysy i podkreśla kobiecość. Przekonałam się o tym sama – z uwagi na mój “dziecięcy” nos niezwykle trudno znaleźć mi oprawy z tworzywa, które spełniałyby techniczne wymogi doboru (więcej na ten temat przeczytacie tu). Tymczasem kocie oprawki TONNY bardzo dobrze prezentują się na mojej wymagającej twarzy, a efekt końcowy pozytywnie zaskakuje.

Muszę wam zdradzić, że niebanalna i ponadczasowa forma to tylko jedna z licznych zalet tego interesującego modelu. Dzięki zastosowaniu wewnętrznej jasnej ramki kocie okulary TONNY rozświetlają okolice oczu, redukują objawy zmęczenia, a nawet… delikatnie wygładzają zmarszczki. Świetnie sprawdzą się więc nie tylko u kobiet młodych, świadomych swojego stylu, ale także u dojrzałych pań, które chciałyby zatuszować oznaki upływającego czasu.

Wyraziste oprawki kocie oczy: dla kogo?

Choć kocie oprawki TONNY mogą być zbyt przytłaczające dla pań o subtelnej naturze, idealnie dopełnią wizerunek kobiet, które stawiają na niezależność i wyrazisty look. Jeśli na co dzień wybieracie pełnokrwiste dodatki, ten typ opraw będzie strzałem w dziesiątkę!

Pamiętajcie jednak, by przy doborze okularów nie zapominać o ich właściwym dopasowaniu do budowy głowy i twarzy. Więcej o tym przeczytacie w jednym z poprzednich wpisów na moim blogu.

Oprawki kocie

Oprawki kocie TONNY

Oprawki kocie

Kocie oprawki TONNY

Oprawki kocie

Oprawy TONNY model TY 4519 C2

Oprawki TONNY

Oprawki TONNY model TY4674 C1

Kocie oprawki TONNY

Kocie oprawki TONNY model TY4691 C3

Oprawki TY9866 C2

Oprawki TONNY model TY9866 C2

Oprawki TONNY

Oprawy okularowe TONNY model TY9906 C3

Oprawy TONNY

Oprawki TONNY model TY9906 C3

Oprawki TONNY

Oprawy TONNY model TY4522 C2

TONNY TY4567 C1

Oprawy korekcyjne TONNY model TY4573 C1

Kocie oprawki

TONNY model TY4567 C1

2 komentarze

  1. Pingback: Jak dobrać okulary do twarzy trapezoidalnej? Oto 4 sprawdzone kształty oprawek damskich

  2. Pingback: Modne okulary korekcyjne 2022: barwna ekstrawagancja i klasyka retro

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *