Więcej znaczy lepiej? Mądry wybór oprawek okularowych

Czytelnicy i klienci często pytają mnie, ile mam par okularów korekcyjnych. Po szybkim przeglądzie swojej kolekcji mogę udzielić odpowiedzi, która wielu osobom wyda się zaskakująca: zaledwie kilka par. I choć eksperymentowanie z coraz to nowszymi ramkami to atrakcyjna perspektywa, na co dzień ograniczam się do trzech modeli oprawek okularowych. Dlaczego? 

Odpowiedź na to pytanie jest złożona. Po pierwsze: jak pewnie większość z was, bardzo przywiązuję się do okularów, które wybieram. Po drugie: codziennie pracuję z moimi klientami w salonie – a to zajęcie, które pozwala mi współuczestniczyć w waszym doświadczeniu użytkowania oprawek okularowych.

Oprawki okularowe. Wasze wybory – moja satysfakcja

Zależy mi na tym, aby efekt doboru oprawek okularowych był dla was jak najbardziej zadowalający w danym momencie waszego życia. Dzięki temu czuję, jakbym nosiła okulary razem z wami. Interesuje mnie, jak się sprawdzają i czy spełniły wasze oczekiwania – dlatego tak dużą wagę przywiązuję do waszych opinii.

Jako wasza doradczyni podchodzę z szacunkiem do każdej pary opraw – niezależnie od jej ceny. Radość budzą we mnie wszystkie ciekawe propozycje; zachwycam się wesołymi kolorami i fantazyjnymi kształtami. Można powiedzieć, że jestem częścią każdego waszego wyboru, a to zaspokaja mój apetyt na oprawki okularowe.

Warto pamiętać, że oprawki okularowe stanowią istotną część wizerunku i wpływają na to, jak jesteśmy postrzegani. Właśnie dlatego wysiłek włożony w mądry wybór okularów zawsze się zwraca.

Mądry wybór, czyli jak dobrać okulary, które pasują

Jak jednak zdefiniować ów mądry wybór? Czy to wyłącznie nowoczesne, modne modele, które przyciągają wzrok przechodniów? Niekoniecznie!

Dobre rozwiązanie to takie, które sprawia, że czujecie się komfortowo i atrakcyjnie. Moja pomoc jako stylistyki opraw okularowych nie zawsze gwarantuje spektakularną metamorfozę. To wy wyznaczacie granice, ja natomiast… czasem delikatnie je przesuwam. Za waszą zgodą oczywiście! 🙂

Zawsze przekonuję was, że nie ma czegoś takiego jak tylko jeden właściwy wybór. Kiedy stoicie przed zakupem nowej pary oprawek okularowych, prawdopodobnie traficie na kilka modeli, w których poczujecie się komfortowo. Zachwycać można w rozmaitych wydaniach, dlatego zachęcam do tego, żeby przymierzyć coś innego niż dotychczas – chociażby po to, aby zobaczyć, jaki efekt wywołują nieszablonowe wzory i kolory. Każdy odbiera okulary przez pryzmat swojego poczucia estetyki i upodobań, a nieoczywiste wybory mogą nas pozytywnie zaskoczyć. Warto o tym pamiętać!

Dzisiaj przygotowałam dla was trzy wyjątkowe propozycje, które – być może – pomogą wam otworzyć się na nowe rozwiązania i powiększyć kolekcję oprawek okularowych o nowy model. Koniecznie dajcie znać w komentarzach, co o nich sądzicie!

Harmonia w tonacji indygo – oprawki okularowe od Indigo

Indigo to firma, która może pochwalić się wyjątkową historią. Wyjątkowi są także ludzie, którzy tworzą tę polską markę, oraz produkty ich precyzyjnej pracy – ręcznie wykonane oprawki okularowe w wielu barwnych odsłonach.

Dziś chcę pokazać wam oprawki Indigo, które udowadniają, że klasyczne wzornictwo nie wyklucza zaskakującego efektu. By go osiągnąć, nie potrzeba wszak szaleństwa, lecz konsekwencji.

W tym modelu odcienie niebieskiego, należącego do mojej palety barw, podkreślają najważniejsze cechy urody. Brązowe detale współgrają natomiast z moimi naturalnymi kolorami. Efekt? Harmonijna całość, która zachwyca spójnością.

Polskie okulary INDIGO model M61 c5

Cienkie oprawki druciane od Marc O’Polo – stylowy must have lata 2019

Minimalistyczne oprawki druciane na dobre rozgościły się w świecie mody okularowej. Rosnące zainteresowanie delikatnymi okularami o cienkim profilu i surowej formie obserwuję także wśród moich klientów.

Właśnie dlatego dziś chcę wam zaprezentować jeden z moich ulubionych modeli: pełne subtelności i elegancji oprawki Marc O’Polo Eyewear. Nie tylko wpisują się w obecne trendy, ale również zachwycają pomysłowym wzornictwem – jasną obwolutę frontu w gołębim kolorze zestawiono w nich bowiem z różowym złotem.

Oprawki Marc O’Polo Eyewear model 502123 20

Paryski szyk w kolorze Pantone 2019 – okulary Caroline Abram

Propozycja numer trzy przykuwa uwagę zaskakującym zestawieniem barw i doskonałym designem. Gwarantuje wyrazistość, a przy tym zachwyca wyszukaną elegancją. Nic dziwnego – wszak stoi za nimi projektantka Caroline Abram, prawdziwa mistrzyni ciekawych połączeń kolorystycznych i awangardowych wzorów oprawek okularowych.

Jeśli lubisz być na czasie, koralowy akcent z pewnością przypadnie Ci do gustu – to barwa roku 2019 według Pantone

Oprawy okularowe Caroline Abram model X-clusive 578

I jak wasze wrażenia? Które oprawki okularowe was zaciekawiły?

2 komentarze

  1. Pingback: Okulary a brwi – złote zasady doboru. Czy oprawki mogą zasłaniać brwi?

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *