Współczesne okulary to akcesorium, które nie ogranicza, ale daje zupełnie nowe, niedostępne dotąd możliwości. Dzięki szerokiej ofercie różnobarwnych i wielokształtnych opraw możemy podkreślić nasz styl, zaakcentować atuty i dodać charakteru różnorodnym stylizacjom. Jednak sercem każdej pary ramek są zamontowane w nich soczewki okularowe. To one oferują to, co najcenniejsze w okularach – korekcję wady wzroku i ochronę oczu przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych.
Pamiętacie pewnie, że moje początki z okularami nie należały do łatwych. Zanim założyłam na nos parę, która spełniła moje oczekiwania, musiałam zmierzyć się z licznymi, często bolesnymi rozczarowaniami. Dziś, gdy możliwości jest znacznie więcej niż przed laty, trudy poszukiwań odpowiednich rozwiązań dodatkowo się wydłużają – a tym samym tracimy cenny czas na fascynującą przygodę ze światem optyki. To zaś odbija się nie tylko na naszym poczuciu pewności siebie, ale przede wszystkim na komforcie i ostrości widzenia.
Ale nie musi tak być – o czym, mam nadzieję, zdążyłam już przekonać wiele i wielu z was. W temacie doboru okularów wciąż jednak pozostało bardzo wiele do powiedzenia – w tym to, co najważniejsze: jak dobrać do nich odpowiednie „szkła”.
Estetyczne okulary przy dużej wadzie wzroku – to możliwe!
Soczewki okularowe (znane powszechnie jako „szkła”) to kwintesencja każdej pary okularów – w przeważającej części przypadków to wszak wada wzroku decyduje o potrzebie zakupu okularów. Mając świadomość, że oprawki i soczewki okularowe tworzą nierozerwalną całość, warto zadbać o to, by stanowiły parę idealną. Już wkrótce – przy wsparciu merytorycznym firmy Hoya Lens Poland – pomogę wam w tym, przygotowując nowy cykl wpisów na temat soczewek okularowych.
Z wiadomości, które otrzymuję, wynika, że wybór nowych okularów jest wciąż źródłem stresu dla wielu z was. Nie odpowiadają za to wyłącznie takie czynniki jak nietypowa budowa twarzy czy trudności ze znalezieniem oprawy okularowej dopasowanej do stylu i trybu życia. Niejednokrotnie problem stanowią znaczne wady wzroku, wymagające korekcji soczewkami o dużej mocy. Mogą one wpłynąć na ostateczny wygląd okularów; niejednokrotnie ograniczają też możliwości wyboru odpowiedniego modelu oprawek.
Przez brak akceptacji nieestetycznych, grubych szkieł okularowych wiele osób ucieka się do zakupu soczewek kontaktowych. Warto wiedzieć, że nie jest to jedyne wyjście – innowacyjne technologie optyczne oferują nam dziś szereg satysfakcjonujących rozwiązań. Owszem, czasem konieczne jest pójście na kompromis… Ale w którym związku nie trzeba szukać płaszczyzny porozumienia? 🙂
Soczewki okularowe – wszystko, co chcielibyście wiedzieć (ale nie mieliście kogo zapytać)
W nowym cyklu, opracowywanym we współpracy z Hoya Lens Poland, znajdziecie szereg wartościowych informacji na temat nowoczesnych soczewek okularowych. Dowiecie się m.in.:
- jakie są rodzaje soczewek okularowych i czym się od siebie różnią,
- jak dobrać soczewki okularowe – korekcyjne i przeciwsłoneczne – dopasowane do wady wzroku oraz sposobu użytkowania,
- czy przy dużej wadzie wzroku można nosić soczewki o mniejszej grubości,
- jak bezpiecznie czyścić soczewki okularowe.
Postaram się odpowiedzieć również na wiele innych pytań, które zadajecie w salonie optycznym i w komentarzach pod wpisami. Zachęcam was więc do regularnego śledzenia mojego bloga – abyście nie przegapili żadnego wpisu z cyklu o soczewkach okularowych!