Modnie i bliżej natury. Okulary z nakładką – teraz w wersji eko!

Nowoczesne wzornictwo, niebanalna kolorystyka, detale nawiązujące do trendów sezonu i wygoda użytkowania – to cechy, na które w pierwszej kolejności zwracamy uwagę podczas poszukiwań okularów przeciwsłonecznych. A gdyby do tego zestawienia móc dodać przyjazność środowisku, nie rujnując przy tym swojego budżetu…? Teraz to prostsze, niż myślisz – na rynek optyczny trafiła bowiem intrygująca nowość. To superlekkie okulary 2 w 1 z kolekcji Solano Eco Performance, które wykonano z ekotworzywa Rilsan Clear©. Czym się wyróżniają i dlaczego warto rozważyć ich zakup? Przeczytaj!

Kryzys środowiskowy, z którym mierzymy się w ostatnich latach, wymaga od nas zmiany postaw wobec środowiska naturalnego. Mimo że zdajemy sobie z tego sprawę, chęć nawiązania przyjaznych relacji z przyrodą stoi nierzadko w sprzeczności z przyzwyczajeniem do wygody i potrzebą wyróżnienia się z tłumu. Ale czy rzeczywiście musimy z nich rezygnować?

Rosnący w siłę rynek okularów ekologicznych pokazuje, że nie. Do wyboru mamy już nie tylko oprawki wykonane z metalu, ale także z drewna, a nawet celulozy. Tę coraz liczniejszą kategorię wzbogaciła właśnie o nowe produkty wyjątkowa kolekcja opraw Solano.

Magnetyzujący design i zaawansowana ekotechnologia

Marka Solano jest obecna na polskim rynku od lat – i zdążyła zaskarbić sobie sympatię szerokiego grona użytkowników. Od dawna stawia na innowacje, czego dowodem jest jej bestsellerowy zestaw: okulary z nakładką przeciwsłoneczną. I to właśnie one – w ramach limitowanej kolekcji Eco Performance – zyskały zupełnie nowe, ekologiczne oblicze.

Kolekcja Solano Eco Performance to seria nowoczesnych oprawek z nakładką przeciwsłoneczną. Łączą one stylowe wzornictwo, wygodę użytkowania, a także troskę o środowisko. Za te wyjątkowe właściwości odpowiada materiał Rilsan Clear©

Pod tą intrygującą nazwą kryje się materiał organiczny – niemodyfikowany genetycznie i w 45% oparty na zasobach odnawialnych. Bazę do jego produkcji stanowi rącznik pospolity z ekologicznych upraw, prowadzonych z poszanowaniem warunków bytowych rolników. 

Pozostałe 55% składników Rilsan Clear© stanowią zaś polimery. Odpowiadają one m.in. za elastyczność i przezroczystość materiału – niezbędną do zapewnienia wygody i stylowego wyglądu okularów i nakładek. Bo, co niezwykle istotne z punktu widzenia użytkownika, w ślad za innowacyjnym materiałem idzie niebanalne wzornictwo.

PRZECZYTAJ TEŻ: 3 pomysły na modne okulary przeciwsłoneczne na każdą kieszeń

Solano Eco Performance, czyli fantazyjna różnorodność

Na kolekcję Solano Eco Performance składają się:

  • niebanalne modele okularów w wielobarwnych odsłonach,
  • okulary dla miłośników minimalizmu i klasyki – w ponadczasowym zestawieniu np. czerni i złota.

Limitowana seria Solano zaskakuje też fantazyjnymi wzorami i kolorami nakładek przeciwsłonecznych. W połączeniu ze zgrabnym frontem gwarantują one świeży, intrygujący look.

Patrycja Grzybowska w okularach z kolekcji Solano Eco Performance (model ECO CL 90135 A)

Kolekcja wyróżnia się ponadto znaczną różnorodnością w zakresie kształtów i rozmiarów. Odpowiednie oprawy znajdą w niej dla siebie osoby o większych i drobniejszych twarzach; zarówno okrągłych czy owalnych, jak i prostokątnych bądź trójkątnych. Jest w czym wybierać – wystarczy zatem ruszać na zakupy 🙂

Nie tylko Rilsan Clear. Dbałość o środowisko zaczyna się już od pudełka

A skoro już o zakupie mowa – marka Solano zadbała także o ekologiczne opakowanie produktów z serii Eco Performance. Każda oprawa oraz nakładka sprzedawana jest w twardym kartoniku z przetworzonego papieru. Pokrycie etui do okularów oraz do nakładki wykonano z kolei z filcu. Ten zaś powstał z włókien pozyskanych w procesie recyklingu butelek PET.

Z przetworzonego plastiku pochodzi także mikrofibra, z której uszyto dołączoną do zestawu ściereczkę. Do nadruku logo użyto natomiast tuszu na bazie wody. Wszystko po to, by ograniczyć zanieczyszczenie środowiska lądowego i wodnego przez tworzywa sztuczne i szkodliwe chemikalia.

W kontekście zakupu warto również odnotować, że 1% ze sprzedaży produktów z kolekcji Solano Eco Performance trafia na konto Zielonej Akcji. To działająca od 30 lat fundacja ekologiczna, która zajmuje się m.in. ochroną bioróżnorodności i wspiera tworzenie przyjaznych siedlisk dla owadów zapylaczy.

Eco Performance, czyli krok w dobrą stronę

Czy pojedyncza kolekcja okularów z ekomateriału może uratować planetę? Z pewnością nie, ale każdy krok, który przyczynia się do zwiększenia świadomości ekologicznej i codziennej troski o wspólne środowisko, jest na wagę złota.

A może i wy słyszeliście o proekologicznych działaniach producentów optyki okularowej? Jeśli tak, koniecznie napiszcie o tym w komentarzach.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *