Targi optyczne – dzień drugi

Jeśli czytaliście moją relację z pierwszego dnia na Targach OPTYKA 2018, wiecie, że zaowocował wieloma branżowymi spotkaniami oraz zachwytem nad nietuzinkowymi nowościami. Jakie niespodzianki przyniósł dzień drugi?

Cały drugi dzień spędziłam na stoisku Eschenbach Optik Polen, producenta takich marek jak Brendel eyewear, HUMPHREY’S eyewear, Marc O’Polo Eyewear, TITANFLEX.

I chociaż byłam dość zestresowana tym dniem, zakończyłam go z uśmiechem na twarzy. Odwiedziło mnie wiele osób, które czytają mojego bloga i śledzą moje poczynania w sieci. Rozmawialiśmy na różne tematy, opowiadałam o mojej pracy, o planach na 2019 rok.

Dobór okularów na Targach OPTYKA 2018

Oczywiście nie obyło się bez doboru okularów! Targi to przecież świetna sposobność, żeby wyszukać perełki dla siebie. A pracownicy i właściciele salonów dążą do tego, by – jako chodząca reklama – prezentować się doskonale i oswoić nowości, zanim przedstawią je swoim klientom. Z przyjemnością towarzyszyłam im podczas doboru okularów. Dla mnie to doskonała okazja, żeby pokazać, jak pracuję. Sądzę, że profesjonalny dobór opraw stanowi istotny element branży optycznej, do którego będzie przywiązywać się coraz więcej uwagi w przyszłości. Wiele osób pytało mnie o warsztaty, dlatego miło mi poinformować, że niebawem otworzę szkolenia właśnie z profesjonalnego doboru opraw okularowych!

Zestawy do doboru oprawek we współpracy z Eschenbach Optik Polen

Drugiego dnia zaprezentowałam premierowo materiały przygotowane we współpracy z Eschenbach Optik Polen. O czym mowa? O 16 zestawach z opracowanymi kształtami twarzy, uwzględniającymi podział na płeć, wraz z odpowiednio dobranymi oprawami. To przydatne narzędzie pracy w salonie optycznym, z którego sama korzystam podczas doboru oprawek w salonie. Dlaczego jest tak skuteczne?

Przede wszystkim na grafiki zostały nałożone prawdziwe oprawy, dzięki czemu w łatwy sposób można pokazać Klientowi, jak dane rozwiązanie będzie się prezentować w rzeczywistości. Poza tym zestawienie rozmaitych nałożeń obok siebie pokazuje, jak twarz zmienia się w różnych okularach i kształtach. Pokazanie niuansów na kimś innym ułatwia dostrzeżenie różnic.

Chyba pierwszy raz widzicie na zdjęciach Dagmarę – managerkę oraz współtwórczynię projektu „Stylistka opraw okularowych”.

Na zdjęciu widoczne oprawki Serge Kichhofer. Więcej o masywnych oprawkach mogliście przeczytać w tym wpisie na blogu.

Oceniam targi optyczne OPTYKA 2018 jako bardzo owocny czas. W branży optycznej dużo i dynamicznie się dzieje. Uważam, że nadszedł czas zmian – na pewno warto się im przyglądać. Niezmiernie cieszę się, że nawiązałam kontakty, których efektem są zalążki pomysłów oraz nowych projektów. Nie mam najmniejszych wątpliwości, że 2019 rok będzie obfitował w liczne wydarzenia. Trzymajcie kciuki! Ja tymczasem czekam już na kolejne targi optyczne w Polsce – KRIO Karpacz 2019.

Na koniec bardzo chciałabym podziękować wszystkim osobom, które podchodziły do mnie, żeby porozmawiać, pogratulować bloga, zrobić sobie ze mną zdjęcie. To było dla mnie bardzo zaskakujące i motywujące zarazem :).

Zapraszam też na moje konto na Instagramie, na którym znajdziecie w wyróżnionych relacjach nagrania z targów!

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *